s4

 

Dzwoń: 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354)
Mówimy po polsku.
Bezpłatna konsultacja!

04.09.22
Wypadek przy wyburzaniu lub rozbiórce w Nowym Jorku
Wydaje się, że co drugi dzień w Nowym Jorku pojawia się nowy projekt budowlany i niezależnie od tego, jak nowoczesny może być nowy budynek, w okolicy jest tylko ograniczona ilość miejsca. Na każdy nowy budynek, który ma być zbudowany, inny musi być rozebrany, aby zrobić miejsce, a to wiąże się z ryzykiem i zagrożeniami. więcej»

KONTAKT


Prawo i Ty

HomePrawo i Ty › Miałeś wypadek samochodowy w Nowym Jorku. Ważne co zrobisz dalej?

Miałeś wypadek samochodowy w Nowym Jorku. Ważne co zrobisz dalej?

05.15.2022

Brałeś udział w wypadku samochodowym w Nowym Jorku. Wiesz więc, że nowojorskie drogi mogą być niebezpieczne zarówno dla kierowców, pieszych, jak i rowerzystów. Kiedy duży ruch uliczny idzie w parze z nieodpowiednią jazdą, nieuważni kierowcy mogą spowodować wypadki, które skutkują obrażeniami ciała i stratami.

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym w Nowym Jorku, możesz mieć prawo do uzyskania odszkodowania finansowego za poniesione szkody. Ale aby zapewnić sobie pełne i sprawiedliwe odszkodowanie, będziesz musiał poruszać się po skomplikowanym systemie i walczyć z potężnymi firmami ubezpieczeniowymi, którym bardziej zależy na zyskach niż na ludziach. Nasza kancelarnia prawna The Perecman Firm, PLLC posiada zasoby i doświadczenie, aby pomóc w walce o odszkodowanie finansowe, na które zasługujesz.

Zadzwoń już dziś pod numer 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354), po bezpłatną konsultację w języku polskim z adwokatem Mariuszem Śniarowskim z kancelarii The Perecman Firm PLLC. Nasz zespół prawników od wypadków samochodowych w NYC może pomóc Ci w tym trudnym czasie!

Dlaczego ludzie ufają naszemu zespołowi

The Perecman Firm, PLLC jest uznaną w kraju procesową kancelarią prawniczą. Wiemy, jak ważne jest zabezpieczenie sprawiedliwego odszkodowania po wypadku samochodowym i od dziesięcioleci klienci i współpracownicy z całego Nowego Jorku ufają nam, że to właśnie zrobimy. Powody są oczywiste:

 • Odzyskaliśmy dla klientów ponad pół miliarda odszkodowań.
 • Nasza kancelaria jest jedną z najlepszych firm prawniczych w rankingu U.S. News "Best Law Firms" (Tier 1) w zakresie szkód osobowych.
 • Nasi adwokaci zostali wyróżnieni przez Super Lawyers i The Best Lawyers in America®.

Odzyskiwanie odszkodowania po wypadku samochodowym może być skomplikowane, a firmy ubezpieczeniowe ciężko pracują, aby zapłacić ofiarom jak najmniej. Możemy pomóc Ci wyrównać szanse i walczyć o odzyskanie pieniędzy, na które zasługujesz.

Statystyki wypadków samochodowych w Nowym Jorku

Według danych NYPD dotyczących wypadków, w 2018 r. w Nowym Jorku doszło do ponad 270,000 wypadków samochodowych, a w 2019 r. do ponad 206,000. W 2020 r., w czasie największej pandemii, w całym mieście doszło do 110,000 wypadków, w wyniku których poszkodowani odnieśli obrażenia lub ponieśli śmierć. Pomimo spadku o prawie 50%, nadal jest to średnio ponad 300 wypadków dziennie!

Raport NYPD z lipca 2021 roku pokazuje, że niektóre dzielnice są bardziej niebezpieczne niż inne. Zgłoszone kolizje z obrażeniami lub ofiarami śmiertelnymi w pierwszej połowie 2021 r:

 • Brooklyn: 3,168
 • Queens: 2,690
 • Bronx: 1,771
 • Manhattan: 1,645
 • Staten Island: 505

Wiemy, że kierowcy powinni zwracać uwagę i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Niestety, wielu z nich nie wywiązuje się z obowiązku bezpiecznej jazdy. Jak wynika z tych samych danych NYPD, głównymi czynnikami przyczyniającymi się do wypadków były: rozproszenie uwagi kierowcy

 • zbyt bliskie podążanie za pojazdem
 • nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu
 • nieprawidłowe korzystanie z pasa ruchu
 • nadmierna prędkość
 • zbyt bliskie przejeżdżanie.

Zrozumienie prawa dotyczącego wypadków samochodowych w Nowym Jorku

Nowy Jork jest stanem gdzie obowiązuje prawo no-fault, czyli wolny od winy, co oznacza, że każda ofiara wypadku samochodowego może otrzymać pokrycie części kosztów leczenia i utraconych zarobków z ubezpieczenia - niezależnie od tego, kto ponosi winę za wypadek. Jednak osoby, które doznały poważnych obrażeń lub straciły bliskich w wypadkach śmiertelnych, mogą również starać się o dodatkowe odszkodowanie w ramach powództwa o odszkodowanie za obrażenia ciała lub za niesłuszną śmierć.

Zgodnie z prawem stanu Nowy Jork każdy kierowca jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia Personal Injury Protection (PIP).

Ubezpieczenie PIP pomaga pokryć koszty leczenia i utraconych zarobków po wypadku samochodowym, niezależnie od tego, kto ponosi winę. Chociaż ubezpieczenie PIP zapewnia ważną ochronę, oferuje ono pokrycie rachunków i utraconych zarobków tylko do wysokości limitów określonych w warunkach polisy.

PIP nie zapewnia odszkodowania za:

 • Wydatki medyczne przekraczających limity polisy
 • Ból, cierpienie i rozstrój emocjonalny
 • Odszkodowanie za bezprawną śmierć

Pieniądze uzyskane z polisy PIP mogą być nieporównywalne z tym, co ofiary mogą odzyskać w cywilnych sprawach o obrażenia ciała, ale nadal mogą być istotnym zasobem w następstwie wypadków, gdy toczy się postępowanie o odszkodowanie. Nasz zespół pomaga ofiarom wypadków, których reprezentujemy w sprawach o odszkodowanie z tytułu odpowiedzialności cywilnej za wypadek samochodowy, w złożeniu wniosku o przyznanie świadczeń z tytułu braku winy w odpowiednich towarzystwach ubezpieczeniowych.

Ponadto, jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym i doznałeś poważnego urazu w świetle prawa, możesz być w stanie wnieść powództwo cywilne lub pozew sądowy o inne odszkodowania, które nie są dostępne w ramach ubezpieczenia no-fault (PIP).

Odszkodowania możliwe do odzyskania w roszczeniach dotyczących wypadków samochodowych

 • Ból i cierpienie
 • Przeszłe i przyszłe koszty leczenia
 • Utracone wynagrodzenie oraz przyszłe utracone zarobki i świadczenia
 • Utrata współżycia społecznego / towarzystwa
 • Odszkodowanie z tytułu bezprawnej śmierci, w tym utrata wsparcia finansowego, opieki i poradnictwa.

Nasze ugody i werdykty w sprawie wypadków samochodowych

The Perecman Firm, PLLC odzyskała ponad pół miliarda dolarów dla klientów w Nowym Jorku i w całym stanie Nowy Jork, oraz miliony w odszkodowaniach dla ofiar wypadków samochodowych. Oto tylko kilka przykładów naszych wyników:

 • 12 milionów dolarów ugody dla kierowcy-związkowca, który doznał licznych obrażeń po upadku z drabiny przymocowanej do boku ciężarówki.
 • 11 milionów dolarów odszkodowania dla pracownika poszkodowanego w wypadku samochodowym.
 • Werdykt ławy przysięgłych na kwotę 5,4 miliona dolarów dla kobiety, która doznała poważnych obrażeń ciała w wyniku uderzenia jej pojazdu przez inny pojazd i wywrócenia się ciężarówki.
 • 4,5 miliona dolarów odszkodowania dla poszkodowanego pracownika drogowego, który został uderzony przez przejeżdżający pojazd.
 • 2 miliony dolarów odszkodowania dla operatora palnika, który został poszkodowany przez pojazd budowlany (ładowarkę Bobcat).
 • 1,8 miliona dolarów odszkodowania dla klienta, który doznał obrażeń w wyniku uderzenia w tył innego pojazdu.
 • Werdykt w wysokości 1,5 miliona dolarów dla kobiety poszkodowanej przez ciągnik siodłowy.
 • Ugoda na kwotę 1,25 miliona dolarów dla pasażera, który doznał obrażeń kręgosłupa w wypadku samochodowym.
 • Ugoda na kwotę 1,25 miliona dolarów dla ofiary, która doznała obrażeń kręgosłupa w wyniku wjechania na jej pas ruchu przez samochód dostawczy, uderzenia w jej pojazd i zderzenia z zaparkowanym samochodem.
 • 1,2 miliona dolarów odszkodowania dla pracownika zatrudnionego przy produkcji azbestu, który został potrącony przez SUV-a.

Dochodzenie roszczeń z tytułu obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym

Niespodziewane obrażenia i przedwczesne straty mogą zaważyć na całym życiu. Na szczęście poszkodowani w wypadkach samochodowych mają możliwość ubiegania się o odszkodowanie finansowe za poniesione szkody od osób, które zawiniły.

Aby uzyskać odszkodowanie w ramach roszczenia o odszkodowanie za obrażenia odniesione w wypadku samochodowym, należy udowodnić, że:

 1. Drugi kierowca był zobowiązany do zachowania ostrożności na drodze.
 2. Kierowca dopuścił się zaniedbania i naruszył obowiązek zachowania ostrożności.
 3. Zaniedbanie kierowcy było bezpośrednią przyczyną Twojego wypadku.
 4. Zostałeś poszkodowany w wyniku tego wypadku i poniosłeś szkodę.

Ponadto w Nowym Jorku musisz spełnić jeden z następujących warunków, aby wnieść roszczenie z tytułu odpowiedzialności lub pozew w związku z wypadkiem samochodowym:

 1. Doznałeś poważnych obrażeń ciała zgodnie z prawem no-fault - aby uzyskać odszkodowanie za ból i cierpienie; lub
 2. Poniosłeś straty przekraczające $50,000 w postaci utraconych zarobków lub świadczeń.

Przeprowadzamy dogłębne dochodzenia i analizy w celu zebrania dowodów, które mogą udowodnić spełnienie tych warunków. Obejmuje to raporty policyjne, zeznania świadków, dokumentację medyczną oraz ekspertyzy specjalistów z dziedziny medycyny, ekonomii i rekonstrukcji wypadków. Następnie wykorzystujemy nasze doświadczenie, aby pomóc klientom wynegocjować sprawiedliwe ugody lub agresywnie walczyć w sądzie, gdy pozwani odmawiają przyjęcia odpowiedzialności.

Niezależnie od tego, czy uczestniczyłeś w kolizji czołowej, czy stłuczce, jesteśmy przygotowani, aby przeprowadzić Cię przez ten trudny okres. Reprezentujemy klientów w całym Nowym Jorku i poza nim i zajmujemy się różnymi roszczeniami.

 • Wypadki z udziałem samochodów ciężarowych
 • Wypadki samochodowe w strefach budowy
 • Wypadki autobusowe i wypadki MTA
 • Wypadki z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów
 • Wypadki UM / UIM
 • Wypadki z udziałem taksówek, limuzyn i Uber/Lyft
 • Wypadki z udziałem pijanych kierowców

Jeśli wypadek i obrażenia zostały spowodowane przez czyjeś zaniedbanie, możesz mieć prawo do dochodzenia roszczeń z tytułu obrażeń ciała lub bezprawnej śmierci w celu odzyskania odszkodowania. Nasi adwokaci od wypadków samochodowych w NYC mogą zbadać sprawę i omówić, jak możemy być w stanie pomóc w walce o odszkodowanie, na które zasługujesz.

Zadzwoń już dziś pod numer 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354), po bezpłatną konsultację w języku polskim z adwokatem Mariuszem Śniarowskim z kancelarii The Perecman Firm PLLC. Nasz zespół prawników od wypadków samochodowych w NYC może pomóc Ci w tym trudnym czasie!
Nasze wygrane

Ponad $500,000,000 w werdyktach i ugodach!
Poświęcimy Twojej sprawie czas, zaangażowanie i środki aby uzyskać możliwie największą ugodę.

Upadek z niezabezpieczonej drabiny
Upadek z drabiny przymocowanej do ciężarówki
Wypadek z udziałem ciężarówki
Wypadek samochodowy