s4

 

Dzwoń: 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354)
Mówimy po polsku.
Bezpłatna konsultacja!

23.02.23
Odszkodowanie za urazy na budowie w Nowym Jorku spowodowane piłą lub innym ostrym narzędziem
Cięcie i piłowanie to integralne elementy budowy - od produkcji i dostarczania materiałów po sposób ich wykorzystania na placach budowy. Chociaż pracownicy są świadomi niebezpieczeństw związanych z narzędziami tnącymi i maszynami, których używają, nawet najbardziej doświadczony i czujny pracownik budowlany może doznać obrażeń podczas używania lub przebywani więcej»

KONTAKT


Prawo i Ty

HomePrawo i Ty › Czy doznałeś obrażeń na budowie pracując nielegalnie?

Czy doznałeś obrażeń na budowie pracując nielegalnie?

10.01.2022

Ameryka jest narodem imigrantów i została zbudowana dzięki wkładowi i ciężkiej pracy tych, którzy przybyli z zagranicy. Chociaż niestrudzone wysiłki pracowników migrujących są kluczowe dla rozwoju i dobrobytu naszego kraju, wielu z nich ma obawy przed ujawnieniem się po tym, jak zostali poszkodowani w pracy.

Jeżeli ty lub ktoś kogo znasz jest nieudokumentowanym pracownikiem budowlanym o nieuregulowanym statusie imigracyjnym i zostałeś ranny w wypadku na budowie w Nowym Jorku - masz takie same prawa jak każdy obywatel USA do odszkodowania pracowniczego i takie samo prawo do złożenia pozwu o obrażenia ciała, jeżeli te obrażenia zostały spowodowane przez zaniedbanie lub nieostrożność innej osoby.

W The Perecman Firm, P.L.L.C., nasi prawnicy od wypadków budowlanych w Nowym Jorku reprezentują wielu klientów, którzy urodzili się w innych krajach, mają różne statusy imigracyjne, lub którzy są uważani za "nieudokumentowanych". Chociaż możesz mieć obawy dotyczące swojego nieudokumentowanego statusu po wypadku na budowie, nie powinieneś być zastraszany przez pracodawców lub inne firmy, obawiać się deportacji za zgłaszanie wypadków związanych z pracą, lub cierpieć w milczeniu. Nasi adwokaci są tutaj, aby pomóc.

Wypadki na budowie i nieudokumentowani pracownicy w Nowym Jorku

Budownictwo jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodów i w tej brażny pracuje wiele osób bez uregulowanego statusu imigracyjnego. Cieśle, stolarze i inni robotnicy, którzy  ponoszą ryzyko na budowach, aby utrzymać siebie i swoje rodziny, mają prawa, niezależnie od ich statusu imigracyjnego. Obejmują one prawo do odszkodowania po wypadkach na budowie, urazach i chorobach zawodowych.

Niestety, firmy i wykonawcy często źle traktują pracowników imigracyjnych po wypadkach na budowie. W połączeniu z poglądami politycznymi na temat agresywnej polityki imigracyjnej, powoduje to, że wielu nieudokumentowanych pracowników nie zgłasza swoich wypadków lub nie szuka pomocy prawnej, aby uzyskać leczenie, świadczenia i odszkodowania, których potrzebują z obawy przed zatrzymaniem lub deportacją.

Rezultatem jest często ból, problemy finansowe i cierpienie pracowników i ich rodzin, a także wolna przepustka dla firm, które naruszają prawo pracy i swoje obowiązki w zakresie ochrony pracowników.

Życie polskich pracowników imigracyjnych nie jest zbędne, a dzięki prawu Nowego Jorku, pracodawcy nie mogą traktować ich tak, jakby było.

Twoje prawa jako nieudokumentowanego pracownika budowlanego w Nowym Jorku

Ponieważ śmierć i obrażenia na budowie były głównym problemem dla społeczności imigrantów w Nowym Jorku, prawo nowojorskie wspiera wszystkich poszkodowanych pracowników budowlanych. Obejmuje to Intro-1447, który wymaga od pracodawców odpowiedniego przeszkolenia pracowników, zapewnienia im potrzebnego sprzętu i podjęcia kroków, które są wymagane w celu zapewnienia im bezpieczeństwa. Obejmuje on również prawo pracy Nowego Jorku, prawa pracownicze i wiele innych.

Nieważne, czy dana osoba jest związkowcem czy nie, udokumentowanym czy nieudokumentowanym, wszyscy pracownicy powinni być chronieni w miejscu pracy.

To dlatego nieudokumentowani pracownicy budowlani w NYC mają prawo do:

  • Workers' Compensation - Zgodnie z prawem NY, wszyscy pracownicy bez względu na kraj pochodzenia lub status imigracyjny, mają prawo do odszkodowania pracowniczego. Oznacza to świadczenia medyczne, świadczenia płacowe i inne środki.
  • Personal Injury Lawsuit - status imigracyjny pracownika nie ma znaczenia w procesie o odszkodowanie za obrażenia ciała. Jeśli jesteś pracownikiem nieudokumentowanym, nadal masz prawo do złożenia pozwu z powodu obrażeń, którym można było zapobiec. To pociąga za sobą odpowiedzialność firmy i jest okazją do uzyskania odszkodowania, które pokryje rachunki medyczne, utracony dochód, ból i cierpienie, i wiele innych.

Zgłaszając wypadek w miejscu pracy z pomocą naszych adwokatów, nie musisz czuć się zastraszony przez pracodawców lub strony odpowiedzialne, ani też nie musisz wierzyć, że nie masz praw. Nasi prawnicy zajmujący się wypadkami na budowie odzyskali setki milionów dolarów odszkodowania dla naszych klientów i są dostępni, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej na temat kontynuowania sprawy workers' compensation lub personal injury podczas bezpłatnej i poufnej konsultacji.

Nie ma żadnych kosztów związanych z przeglądem sprawy, nie ma żadnych opłat za zatrudnienie naszej firmy, ani żadnych opłat, jeśli nie wygramy Twojej sprawy.

Bezpłatna konsultacja w języku polskim z adwokatem wypadkowym Mariuszem Śniarowskim z kancelarii The Perecman Firm PLLC - dzwoń 1-888-997-2354
Nasze wygrane

Ponad $500,000,000 w werdyktach i ugodach!
Poświęcimy Twojej sprawie czas, zaangażowanie i środki aby uzyskać możliwie największą ugodę.

Upadek z niezabezpieczonej drabiny
Upadek z drabiny przymocowanej do ciężarówki
Wypadek z udziałem ciężarówki
Wypadek samochodowy