s4

 

Dzwoń: 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354)
Mówimy po polsku.
Bezpłatna konsultacja!

23.02.23
Odszkodowanie za urazy na budowie w Nowym Jorku spowodowane piłą lub innym ostrym narzędziem
Cięcie i piłowanie to integralne elementy budowy - od produkcji i dostarczania materiałów po sposób ich wykorzystania na placach budowy. Chociaż pracownicy są świadomi niebezpieczeństw związanych z narzędziami tnącymi i maszynami, których używają, nawet najbardziej doświadczony i czujny pracownik budowlany może doznać obrażeń podczas używania lub przebywani więcej»

KONTAKT


Prawo i Ty

HomePrawo i Ty › Czy zostałeś poszkodowany w wypadku z użyciem gwoździarki?

Czy zostałeś poszkodowany w wypadku z użyciem gwoździarki?

08.01.2022

Gwoździarki pneumatyczne i ich wiele odmian zrewolucjonizowały sposób wykonywania pracy przez pracowników budowlanych i innych branż.

Chociaż są one znacznie wygodniejszym i bardziej efektywnym sposobem łączenia, naprawiania i budowania niż tradycyjny młotek i gwóźdź, gwoździarki są znacznie bardziej niebezpieczne. W rzeczywistości, według amerykańskiego CDC, pistolety do gwoździ i gwoździarki są przyczyną aż 40,000 wizyt na ostrym dyżurze każdego roku.

Jako firma z reputacją walcząca w imieniu poszkodowanych pracowników budowlanych i robotników w całym NYC, The Perecman Firm, P.L.L.C. ma doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z obrażeniami spowodowanymi przez pistolety do wbijania gwoździ - wszystkim tym obrażeniom można było i należało zapobiec, gdyby nie zaniedbanie innych osób.

Jeśli Ty lub ktoś kogo kochasz poniósł straty w wyniku wypadku z udziałem jakiegokolwiek rodzaju pneumatycznej, elektrycznej lub akumulatorowej gwoździarki, gwoździarki wykończeniowej, przybijarki lub podobnego narzędzia, nasi wielokrotnie nagradzani prawnicy procesowi są dostępni, aby zapoznać się z Twoją sprawą i omówić jak możemy pomóc.

Zadzwoń pod numer 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354), aby uzyskać bezpłatną konsultację z polskojęzycznym adwokatem Mariuszem Śniarowskim. Nasi prawnicy zajmujący się wypadkami z użyciem pistoletu do gwoździ w NYC są tutaj, aby pomóc Ci w tym trudnym czasie. Konsultacje są bezpłatne i poufne.

Nasza firma jest zaufana przez mieszkańców NYC i innych rannych w NY od 1983 roku, ponieważ:

 • Jesteśmy zaliczani do "najlepszych firm prawniczych" przez U.S. News.
 • Kładziemy nacisk na osobistą uwagę i traktujemy klientów jak rodzinę.
 • Nasz zespół zabezpieczył ponad pół miliarda dolarów odszkodowania dla klientów.
 • Uzyskaliśmy wielomilionowe wyniki w sprawach dotyczących wypadków budowlanych.

Roszczenia z tytułu wypadków z użyciem gwoździarek i pistoletu do wbijania gwoździ

Gwoździarki stały się preferowanym narzędziem używanym przez wykonawców i stolarzy zarówno w budownictwie komercyjnym jak i mieszkaniowym, a profesjonalne lub konsumenckie gwoździarki są powszechnie używane przez wiele osób do różnych zadań lub projektów wokół domu. Choć mogą one "ułatwić" pracę pod względem wysiłku, czynią ją również bardziej niebezpieczną, jeśli chodzi o ryzyko wypadków i obrażeń.

Czy to przewodowe, czy bezprzewodowe, elektryczne czy pneumatyczne, gwoździarki są narzędziami o dużej mocy, które wyrzucają gwoździe z dużą prędkością. To naraża pracowników na ryzyko poważnych obrażeń wynikających z wielu różnych rodzajów problemów, w tym:

 • Niespodziewanego wyładowania lub podwójnego ognia (kontaktowych wyzwalaczy gwoździ)
 • Gwoździe, które przenikają przez przedmioty i przebijają ręce lub palce
 • odrzutu / rykoszetu (wybuchu gwoździa), które wysyłają gwoździe lub inne przedmioty w powietrze
 • Chybiony cel / niezamierzony wyrzut w kierunku lub w pobliżu osoby
 • Niezamierzone uderzenie w umowę bezpieczeństwa
 • Nieużywanie blokad bezpieczeństwa / nieprzestrzeganie instrukcji obsługi
 • Nieprawidłowe działanie gwoździarki
 • Porażenie elektryczne / porażenie prądem
 • Naruszenia bezpieczeństwa w miejscu pracy
 • Niewłaściwa konserwacja narzędzi i sprzętu

Choć używa ich wielu pracowników, gwoździarki są powszechne w budownictwie, zwłaszcza przy wykonywaniu konstrukcji szkieletowych, poszycia, pokrycia dachowego i innych prac konstrukcyjnych wykonywanych przez rzemieślników i członków związków zawodowych. Z danych CDC wynika, że ci pracownicy i inni, którzy używają gwoździarek, są narażeni na znaczne ryzyko urazów:

 • Ponad połowa wszystkich urazów spowodowanych przez gwoździarki dotyczy rąk lub palców. Mniej więcej jedna czwarta tych urazów powoduje poważne uszkodzenia stawów, kości, ścięgien i nerwów.
 • Urazy kończyn dolnych (tj. ud, kolan i stóp) są drugimi co do częstości występowania urazami spowodowanymi przez gwoździarkę.
 • Gwoździarki mogą i czasami powodują poważne obrażenia, w tym paraliż / trwałe kalectwo, amputację, złamania i urazy mózgu. W niektórych przypadkach gwoździarki mogą powodować obrażenia śmiertelne.

Roszczenia z tytułu wypadków z użyciem gwoździarek, jak każde inne roszczenie z tytułu szkód cywilnych, wymagają pełnego i skrupulatnego dochodzenia. Poprzez ocenę wszystkich otaczających okoliczności zdarzenia, nasz zespół prawny pomaga ofiarom i rodzinom w poszukiwaniu stron odpowiedzialnych za ich wypadek - czy to:

 • Zaniedbani wykonawcy zewnętrzni.
 • Właściciele nieruchomości odpowiedzialni za niebezpieczne warunki w miejscu pracy.
 • Producenci wadliwych gwoździarek lub sprzętu.
 • Pracodawcy lub inni wykonawcy, którzy naruszają prawo pracy NY; lub
 • Inne strony, które dopuściły się zaniedbań.

Zadzwoń pod numer 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354), aby uzyskać bezpłatną konsultację z polskojęzycznym adwokatem Mariuszem Śniarowskim. Nasi prawnicy zajmujący się wypadkami z użyciem pistoletu do gwoździ w Nowym Jorku są tutaj, aby pomóc Ci w tym trudnym czasie. Konsultacje są bezpłatne i poufne.
Nasze wygrane

Ponad $500,000,000 w werdyktach i ugodach!
Poświęcimy Twojej sprawie czas, zaangażowanie i środki aby uzyskać możliwie największą ugodę.

Upadek z niezabezpieczonej drabiny
Upadek z drabiny przymocowanej do ciężarówki
Wypadek z udziałem ciężarówki
Wypadek samochodowy