s4

 

Dzwoń: 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354)
Mówimy po polsku.
Bezpłatna konsultacja!

30.05.23
Czy spadłeś z dużej wysokości i doznałeś obrażeń pracując na budowie w Nowym Jorku?
Projekty budowlane wymagają od pracowników wykonywania prac na wysokości przy użyciu drabin, rusztowań, wind, podnośników, pokryć dachowych i innych konstrukcji, które umieszczają ich nad ziemią. Praca na wysokości naraża pracowników na ryzyko upadku i wynikających z niego urazów, które mają długotrwałe konsekwencje fizyczne i finansowe. więcej»

KONTAKT


Prawo i Ty

HomePrawo i Ty › Zostałeś uderzony lub zraniony przez spadający przedmiot? Sprawdź czy należy ci się odszkodowanie!

Zostałeś uderzony lub zraniony przez spadający przedmiot? Sprawdź czy należy ci się odszkodowanie!

11.01.2022

Wiele zawodów wymaga od pracowników wykonywania prac na wysokościach. Spadające przedmioty są wszechobecnym problemem na placach budowy. Niezależnie od tego, czy jest to narzędzie, materiał budowlany, czy kawałek gruzu, spadający przedmiot może spowodować poważne obrażenia, które pozbawiają ludzi pracy i przysparzają wielu wydatków na leczenie i utrzymanie.

Dlaczego powinineś wybrać naszą  kancelarię prawną

Jeżeli więc zostałeś poszkodowany przez spadający przedmiot na placu budowy w Nowym Jorku - jako pracownik lub nawet jako pieszy - możesz mieć prawo do odszkodowania.

Zadzwoń pod numer 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354) dziś po bezpłatną konsultację w języku polskim z Mariuszem Śniarowskim, Esq. Nasi prawnicy od wypadków budowlanych w NYC są tutaj, aby pomóc Ci w tym trudnym czasie.

The Perecman Firm, P.L.L.C. broni praw poszkodowanych polskich pracowników od ponad 40 lat. Nasza firma odzyskała ponad pół miliarda odszkodowania dla naszych klientów. Przez lata nasza firma zabezpieczyła setki milionów dla ofiar wypadków budowlanych, jak również liczne werdykty i ugody na kwotę 1 miliona dolarów lub więcej.

Przykłady naszych wyników w sprawach dotyczących spadających przedmiotów:

 • 12 milionów dolarów dla brygadzisty związkowego uderzonego przez kątownik, który spowodował jego upadek z drabiny.
 • 7,9 miliona dolarów dla robotnika portowego, który został uderzony przez dwutonowy blok podczas podnoszenia.
 • 3,3 miliona dolarów dla 54-letniego pracownika cementowego niezrzeszonego w związku zawodowym, który został uderzony przez spadający kawałek sklejki.
 • 3,2 miliona dolarów dla rodziny stolarza niezrzeszonego w związku zawodowym, który został uderzony przez spadającą metalową płytę z dźwigu.
 • Ponad 2,5 miliona dolarów dla pracownika niezrzeszonego, który został uderzony w głowę przez cegłę, która spadła z piątego piętra budynku na Manhattanie.
 • 1,35 miliona dolarów dla brygadzisty niezrzeszonego w związku zawodowym, który został uderzony przez spadający kątownik.

Zagrożenie spadającymi przedmiotami na placach budowy

Chociaż na placach budowy występuje wiele zagrożeń, te związane ze spadającymi przedmiotami należą do najbardziej niepokojących. Sklasyfikowane przez OSHA jako "śmiertelna czwórka" - obok upadku z wysokościporażenia prądem i wpadnięcia między przedmioty - wypadki z udziałem spadających przedmiotów wiążą się z tysiącami poważnych i śmiertelnych obrażeń każdego roku.

W branży budowlanej, wypadki związane ze spadającymi przedmiotami mogą dotyczyć szeregu projektów, przedmiotów i awarii, w tym:

 • Spadające materiały budowlane, w tym metalowe, murarskie i armatura metalowa
 • Spadające narzędzia lub sprzęt, w tym narzędzia ręczne, elektronarzędzia i urządzenia pneumatyczne
 • Przedmioty spadające z dźwigów, żurawi, rusztowań i wózków widłowych
 • Spadających gruzów z projektów rozbiórkowych

Ponieważ spadające przedmioty stanowią tak duże ryzyko na placach budowy w Nowym Jorku, istnieje wiele przepisów i praw dotyczących bezpieczeństwa pracy, które wymagają od pracodawców, wykonawców i właścicieli nieruchomości podjęcia kroków chroniących przed obrażeniami wynikającymi z tych zagrożeń. Może to obejmować wymagania dotyczące:

 • Zapewnienia odpowiedniego sprzętu ochrony osobistej, w tym twardych kapeluszy i ochrony głowy.
 • Odpowiedniego umocowania i zabezpieczenia przedmiotów i materiałów, aby zapobiec ich upadkowi.
 • Stosowania platform wychwytujących i siatek bezpieczeństwa, aby uchronić ludzi przed uderzeniem przez spadające przedmioty.
 • Upewnienie się, że pracownicy są przeszkoleni, posiadają certyfikaty i są odpowiednio nadzorowani w zakresie korzystania z dźwigów, wózków widłowych i żurawi.
 • Nie używanie dźwigów i innych maszyn przy silnym wietrze lub niesprzyjających warunkach.
 • Przeglądu potencjalnych zagrożeń na terenie budowy, które mogą spowodować lub przyczynić się do wypadków z udziałem spadających przedmiotów.

Po przeprowadzeniu wielu spraw związanych z wypadkami budowlanymi, nasi nowojorscy prawnicy dobrze rozumieją ryzyko związane z upadającymi przedmiotami i potrzebę pomocy poszkodowanym pracownikom w pociągnięciu do odpowiedzialności winnych stron. Przeprowadzamy dogłębne dochodzenia w sprawie wypadków naszych klientów w celu zidentyfikowania potencjalnych naruszeń prawa, które mogą stanowić podstawę odpowiedzialności. Może to obejmować naruszenia:

 • NY Labor Law 240, który ma zastosowanie do zagrożeń związanych z grawitacją, w tym spadających przedmiotów i osób spadających z wysokości.
 • NY Labor Law 241, który pozwala pracownikom pozwać właścicieli, wykonawców i innych za naruszenia Kodeksu Przemysłowego obejmujące konkretne niebezpieczne warunki lub praktyki.
 • Prawo Pracy NY 200, które dotyczy roszczeń przeciwko właścicielom lub wykonawcom, którzy nie zapewniają bezpiecznych miejsc pracy.Nasze wygrane

Ponad $500,000,000 w werdyktach i ugodach!
Poświęcimy Twojej sprawie czas, zaangażowanie i środki aby uzyskać możliwie największą ugodę.

Upadek z niezabezpieczonej drabiny
Upadek z drabiny przymocowanej do ciężarówki
Wypadek z udziałem ciężarówki
Wypadek samochodowy