s4

 

Dzwoń: 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354)
Mówimy po polsku.
Bezpłatna konsultacja!

30.05.23
Czy spadłeś z dużej wysokości i doznałeś obrażeń pracując na budowie w Nowym Jorku?
Projekty budowlane wymagają od pracowników wykonywania prac na wysokości przy użyciu drabin, rusztowań, wind, podnośników, pokryć dachowych i innych konstrukcji, które umieszczają ich nad ziemią. Praca na wysokości naraża pracowników na ryzyko upadku i wynikających z niego urazów, które mają długotrwałe konsekwencje fizyczne i finansowe. więcej»

KONTAKT


Prawo i Ty

HomePrawo i Ty › Rekompensata po poślizgnięciu i upadku na posesji w Nowym Jorku

Rekompensata po poślizgnięciu i upadku na posesji w Nowym Jorku

06.01.2022

Właściciel nieruchomości może być prawnie odpowiedzialny za obrażenia innych osób spowodowane przez wadliwe, niebezpieczne lub stwarzające zagrożenie warunki panujące na jego terenie. Obejmuje to obrażenia lokatorów i gości spowodowane warunkami panującymi w częściach wspólnych budynków, takich jak hole i klatki schodowe, a w pewnych okolicznościach nawet warunki panujące w mieszkaniu lokatora.

Czy chcesz dochodzić roszczeń z tytułu odpowiedzialności za lokal?

Czy zostałeś poszkodowany na cudzym terenie - komercyjnym lub prywatnym - w Nowym Jorku? The Perecman Firm, P.L.L.C. może reprezentować twoją sprawę, walcząc o twoje prawa i twoją przyszłość, wykorzystując wiedzę zdobytą przez dziesięciolecia doświadczeń w pomaganiu osobom w sytuacjach podobnych do twojej.

Mamy dziesiątki lat doświadczenia w sprawach dotyczących odpowiedzialności za lokal i wiemy jak pociągnąć właścicieli nieruchomości do odpowiedzialności, aby zapewnić Ci należne odszkodowanie finansowe.

Zadzwoń już dziś pod numer 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354), aby uzyskać bezpłatną konsultację z polskojęzycznym adwokatem Mariuszem Śniarowskim. Nasi prawnicy zajmujący się odpowiedzialnością za lokal w Nowym Jorku są tutaj, aby pomóc Ci w tym trudnym czasie. Konsultacje są bezpłatne i poufne.

Najczęstsze rodzaje zagrożeń związanych z nieruchomościami

Przepisy prawne dotyczące odpowiedzialności za lokal wymagają od właścicieli prywatnych i publicznych nieruchomości zachowania rozsądnych standardów opieki w celu ochrony swoich gości lub najemców przed obrażeniami.

Prowadzimy wszystkie rodzaje spraw związanych z odpowiedzialnością za lokal, w tym te, które dotyczą:

 • Wypadki z windą
 • Wypadki z udziałem osób poślizgających się i upadających
 • Upadki na parkingach
 • Upadki na chodnikach
 • Obrażenia dzieci
 • Zatrucie ołowiem
 • Wypadki na schodach ruchomych
 • Zaniedbania w zakresie bezpieczeństwa
 • Obrażenia związane z przestępczością
 • Zawalenia się sufitów i budynków
 • Wypadki autobusów szkolnych
 • Spadające przedmioty

Odpowiedzialność właścicieli nieruchomości w Nowym Jorku

Właściciel nieruchomości może być prawnie odpowiedzialny za obrażenia innych osób spowodowane przez wadliwe, niebezpieczne lub stwarzające zagrożenie warunki panujące na jego terenie. Obejmuje to obrażenia lokatorów i gości spowodowane warunkami panującymi w częściach wspólnych budynków, takich jak hole i klatki schodowe, a w pewnych okolicznościach nawet warunki panujące w mieszkaniu lokatora.

Właściciele nieruchomości mogą być również odpowiedzialni za obrażenia spowodowane warunkami panującymi na chodniku przed ich budynkiem lub posesją, choć w pewnych okolicznościach za warunki panujące na chodniku odpowiada wyłącznie miasto, stan lub inna gmina.

Właściciele nieruchomości są szczególnie odpowiedzialni, jeśli wiedzieli o stanie chodnika lub powinni byli wiedzieć o tym stanie, a nie podjęli wystarczająco szybkich lub rozsądnych działań, aby go naprawić. Właściciele nieruchomości komunalnych są również odpowiedzialni na mocy prawa za stan techniczny swoich nieruchomości, choć obowiązują ich w tym zakresie dodatkowe zasady.

Rzeczywiste, a konstruktywne powiadomienie o niebezpiecznych warunkach na posesji

Aby uznać właściciela nieruchomości za odpowiedzialnego na mocy prawa nowojorskiego za niebezpieczne warunki, które powodują obrażenia, trzeba być w stanie udowodnić, że miał on "rzeczywiste zawiadomienie" lub "konstruktywne zawiadomienie" o warunkach i nie podjął rozsądnych działań, aby je naprawić lub usunąć. "Rzeczywiste zawiadomienie" oznacza, że właściciel nieruchomości wiedział o zagrożeniu przed wypadkiem, ponieważ sam je stworzył, sam je znalazł lub ktoś inny mu o nim powiedział.

Określenie i udowodnienie tego faktu staje się bardziej skomplikowane w przypadku tymczasowych zagrożeń. W takich przypadkach, jak w przypadku rozlania, ważne jest wykazanie, że stan rzeczy istniał przez wystarczająco długi okres czasu, aby właściciel mógł o nim wiedzieć.

Zgodnie z prawem nazywa się to "konstruktywnym powiadomieniem". Ważna jest ilość czasu, jaka upłynęła od momentu powstania zagrożenia. Jeśli od momentu powstania zagrożenia do wypadku upłynęło niewiele czasu, udowodnienie odpowiedzialności może być trudne; jeśli jednak upłynęło dużo czasu lub jeśli zagrożenia często występują na danym terenie, sprawa może być silniejsza.

Powszechne środki obrony stosowane przez właścicieli nieruchomości

Właściciele nieruchomości często utrzymują, że nie "zauważyli" zagrożenia lub stanu, co oznacza, że nie wiedzieli o nim, więc nie mogli nic z nim zrobić. Na przykład, jeśli doznałeś obrażeń w wyniku poślizgnięcia się i upadku na mokrej nawierzchni, właściciele nieruchomości mogą twierdzić, że nie zostali powiadomieni o rozlaniu się płynu w czasie umożliwiającym jego usunięcie. Mogą również twierdzić, że pracownik dopuścił się zaniedbania i nie zauważył zagrożenia, próbując w ten sposób doprowadzić do oddalenia sprawy lub zmniejszenia odszkodowania.

Co należy zrobić po wypadku na czyimś terenie?

Jeśli doznałeś obrażeń w wyniku wadliwego, niebezpiecznego lub niebezpiecznego stanu na terenie czyjejś nieruchomości, w tym nieruchomości zarządzanej przez miasto, stan lub rząd federalny, możesz mieć możliwość wniesienia roszczenia i/lub pozwu o odszkodowanie. Obejmuje to rekompensatę za ból i cierpienie, koszty leczenia i utracone zarobki wynikające z wypadku.

Kiedy w grę wchodzi Twoje dobro, musisz znaleźć odpowiedniego prawnika od odpowiedzialności lokalowej w Nowym Jorku, który będzie Cię reprezentował. Ważne jest, aby porozmawiać z prawnikiem o swojej sprawie zanim miną jakiekolwiek obowiązujące terminy.

Zespół prawników w The Perecman Firm, P.L.L.C. ma ocenę 10.0 na Avvo, a nasi prawnicy zostali wymienieni w Best Lawyers® i włączeni do The National Trial Lawyers: Top 100. Nasza kancelaria była opisywana w New York Post i New York Times.

Nasi nowojorscy adwokaci zajmujący się odpowiedzialnością lokalową wygrali ponad pół miliarda dolarów w werdyktach i ugodach dla poszkodowanych. Mamy to, czego potrzeba, aby ocenić Twoją sprawę i doradzić Ci najlepszy sposób postępowania.

Zadzwoń już dziś pod numer 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354), aby uzyskać bezpłatną konsultację z polskojęzycznym adwokatem Mariuszem Śniarowskim. Nasi prawnicy zajmujący się odpowiedzialnością za lokal w Nowym Jorku są tutaj, aby pomóc Ci w tym trudnym czasie. Konsultacje są bezpłatne i poufne.
Nasze wygrane

Ponad $500,000,000 w werdyktach i ugodach!
Poświęcimy Twojej sprawie czas, zaangażowanie i środki aby uzyskać możliwie największą ugodę.

Upadek z niezabezpieczonej drabiny
Upadek z drabiny przymocowanej do ciężarówki
Wypadek z udziałem ciężarówki
Wypadek samochodowy