s4

 

Dzwoń: 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354)
Mówimy po polsku.
Bezpłatna konsultacja!

04.09.22
Wypadek przy wyburzaniu lub rozbiórce w Nowym Jorku
Wydaje się, że co drugi dzień w Nowym Jorku pojawia się nowy projekt budowlany i niezależnie od tego, jak nowoczesny może być nowy budynek, w okolicy jest tylko ograniczona ilość miejsca. Na każdy nowy budynek, który ma być zbudowany, inny musi być rozebrany, aby zrobić miejsce, a to wiąże się z ryzykiem i zagrożeniami. więcej»

KONTAKT


Prawo i Ty

HomePrawo i Ty › Co to jest odszkodowanie pracownicze Workers' Compensation?

Co to jest odszkodowanie pracownicze Workers' Compensation?

05.05.2022

W Nowym Jorku, jeżeli doznałeś obrażeń po wypadku na budowie, czy podczas wykonywania codziennych zadań w pracy, masz prawo do rekompensaty i jesteś uprawniony do złożenia wniosku o odszkodowanie pracownicze z tytuły Workers' Compensation.

Świadczenia zapewniane przez Workers' Compensation mogą obejmować:

 • Pełne pokrycie kosztów medycznych
 • Częściowe odszkodowanie za utracone zarobki
 • Potencjalne świadczenia z tytułu niezdolności do pracy
 • Świadczenia z tytułu śmierci

Świadczenia te mogą również obejmować świadczenia pieniężne, uzupełniające, z tytułu trwałego wyposażenia medycznego, świadczenia dotyczą leków i wiele innych. W przypadkach, w których doszło do zaniedbania - czy to z twojej strony, czy ze strony pracodawcy - nadal masz prawo do świadczeń workers' compensation. Jednak w większości przypadków może to być jedyna droga prawna, która umożliwia dochodzenie odszkodowania od pracodawcy.

Określenie odpowiedzialności za wypadek na budowie

Kwestia tego, kto jest odpowiedzialny w świetle prawa, nazywana jest "odpowiedzialnością" i jest to pierwsza kwestia, którą musi rozstrzygnąć adwokat prowadzący sprawę wypadku na budowie. Na szczęście, nowojorskie przepisy chroniące pracowników budowlanych przewidują sposoby pociągania do odpowiedzialności właścicieli, wykonawców i ich agentów na placach budowy. Najczęściej mają oni różne rodzaje i kwoty ubezpieczenia, co może wpłynąć na możliwość uzyskania pełnego odszkodowania za obrażenia i straty.

Dokładnie, kto powinien być pozwany za wypadek budowlany może być trudnym pytaniem i najlepiej pozostawić je doświadczonemu i kompetentnemu prawnikowi od  wypadków na budowach w Nowym Jorku.

Zadzwoń już dziś pod numer 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354), po bezpłatną konsultację w języku polskim z mecenasem Mariuszem Śniarowskim. 

Przykłady naszych wygranych: werdykty i ugody w sprawach wypadków budowlanych:

 • 15,2 MILIONA dolarów. Pracownik budowlany spadł z drabiny: Werdykt Jury.
 • 12 MILIONÓW dolarów. Kierowca unijny został ranny w wyniku upadku z drabiny, która była przymocowana do kontenera ciężarówki.
 • 11,9 MILIONA dolarów. Pracownik budowlany spadł z rusztowania.
 • 11 MILIONÓW dolarów. Poszkodowany pracownik na placu budowy.
 • 10 MILIONÓW dolarów. Robotnik spadł z podwieszanego rusztowania. Sprawa rozstrzygnięta po werdykcie ławy przysięgłych na kwotę $10,000,000.
 • 9,9 MILIONA dolarów. Ugoda dla robotnika unijnego, który spadł z rusztowania obrotowego.
 • 9,8 MILIONA dolarów. Pracownik budowlany spadł z rusztowania, werdykt ławy przysięgłych.
 • 9,4 MILIONA dolarów. Werdykt ławy przysięgłych w sprawie pracownika budowlanego, który spadł z dwóch pięter z boku budynku.
 • 9 MILIONÓW dolarów. Na budowie w dzielnicy High Bridge na Bronksie złamał się stalowy pręt zbrojeniowy i spadł z wysokości 20-25 stóp, lądując na nogach pracownika, co spowodowało poważne obrażenia nóg.
 • 6 MILIONÓW dolarów. Unijny operator dźwigu doznał obrażeń w pracy.

Zadzwoń już dziś pod numer 1-888-WYPADKI (1-888-997-2354), po bezpłatną konsultację w języku polskim z adwokatem Mariuszem Śniarowskim z kancelarii The Perecman Firm PLLC. Nasz zespół prawników od wypadków budowlanych w NYC może pomóc Ci w tym trudnym czasie!
Nasze wygrane

Ponad $500,000,000 w werdyktach i ugodach!
Poświęcimy Twojej sprawie czas, zaangażowanie i środki aby uzyskać możliwie największą ugodę.

Upadek z niezabezpieczonej drabiny
Upadek z drabiny przymocowanej do ciężarówki
Wypadek z udziałem ciężarówki
Wypadek samochodowy